Zwiedzamy okolice Krosna

Nawet już wczesną wiosną możemy zaplanować jedną z ciekawszych wycieczek krajoznawczych, które pozwolą nam poznać naszą najbliższą okolicę. Warto bowiem przekonać się o tym, że w Polsce znajdziemy szereg ciekawych miejscowości, miasteczek oraz malowniczych pomników przyrody i rezerwatów, gdzie można miło spędzić czas podziwiając piękno Polski. Jednym z takich miejsc są okolice Dębicy, Krosna, a jadąc nawet dalej Sanoka czy też Soliny.

Chcąc podziwiać podkarpackie miasteczka, wprost idealnym hotelem na taką wycieczkę jest Grand Chotowa – miejsce noclegowe o podwyższonym standardzie, które znajduje się przy malowniczym zbiorniku wodnym w otoczeniu lasów. Hotel ten będzie idealny jako wycieczkowa baza wypadowa, miejsce do odpoczynku i relaksu, jako obiekt dostarczający nam rozrywki, a także miejsce, w którym będziemy mogli skorzystać z basenu oraz zaplecza SPA. Samo otoczenie tego hotelu jest piękne, a ze względu na akwen wodny będzie to także idealne miejsce dla miłośników sportów wodnych. Hotel ten jest też miejscem w pełni przyjaznym dla rodzin z dziećmi. Znajdziemy też tutaj bardzo smaczną kuchnię oraz miłą, przyjazną atmosferę.

 

Gdzie się wybrać będąc w okolicy?

 

Szybko się przekonamy, że jest tutaj naprawdę wiele pięknych miejsc, do których możemy się wybrać na jednodniową wycieczkę opuszczając hotel. Podkarpackie bowiem jest regionem, w którym znajdziemy szereg pięknych miejscowości uzdrowiskowych takich jak Iwonicz Zdrój czy Rymanów Zdrój. Tutaj czekają na nas rozległe parki zdrojowe, gdzie można wspólnie spacerować godzinami. Na uwagę zasługuje także miasto Sanok z pięknym rynkiem, zamkiem, a także ogromnym skansenem, po którym spacer pozwala przenieść się do całkiem innej epoki. Ogromną atrakcję turystyczną stanowią też same góry, a także zalew nad Soliną, gdzie można przespacerować się pięknym deptakiem zlokalizowanym na koronie zapory spiętrzającej wodę. Jednocześnie, większe restauracje, sklepy i markety znajdziemy w samym Krośnie, gdzie również warto się udać, aby poczuć klimat tego miejsca.