Trójmiasto złotym środkiem na wakacje

Każdy, kto wybiera się nad nasze polskie Morze Bałtyckie, oczami wyobraźni widzi piękne piaszczyste plaże, pełne słońca, obmywane spokojnymi morskimi falami. Miejscem, które nadaje się na wakacyjny odpoczynek na polskim wybrzeżu jest Trójmiasto, tworzone jest przez trzy miasta, połączone w jeden duży ośrodek turystyczny i kulturalny: Gdynię, Gdańsk i Sopot.

W samym środku leży Sopot, znany głównie z najdłuższego europejskiego molo. Jest miastem o najmniejszej liczbie ludności w Polsce, nie przeszkadza mu to jednak w byciu znaczącym ośrodkiem turystycznym. Mnóstwo turystów zatrzymuje się właśnie tutaj. Sopot znany jest również w Opery Leśnej i odbywającego się tam od roku 1961 Sopot Festival. Dużą popularnością cieszą się wyjątkowo czyste, piaszczyste plaże, ciągnące się niemal na całej długości miasta.

Na jednym krańcu Trójmiasta leży Gdynia, słynna z bogatego życia kulturalnego i niezwykłych krajobrazów. Najwięcej ludzi przybywa tutaj oczywiście w sezonie letnim, kiedy to odbywają się cykliczne imprezy kulturalne. Dużą popularnością cieszą się też koncerty, spektakle organizowane tutaj przez cały rok.

Drugim krańcem Trójmiasta jest Gdańsk, miasto cieszące się ponad tysiącletnią historią. Tak długie wieki istnienia sprawiły, że zabytków wartych odwiedzenia z pewnością nikomu tutaj nie zabraknie. Każdy, kto ma ochotę poznać choć odrobinę historii, może udać się do jednego z kilku muzeów, w których prezentowane są interesujące eksponaty i wystawy.

Trójmiasto zajmuje łącznie całkiem spory obszar. Powoduje to przede wszystkim zwiększone możliwości turystyczne. Łatwiej też o noclegi, bowiem trzy spore miasta oferują turystom mnóstwo miejsc w hotelach, pensjonatach, a także w kwaterach prywatnych. Warto pamiętać jednak o tym, by swoje noclegi rezerwować odpowiednio wcześnie, baza noclegowa [informacje: noclegi do wynajęcia Trójmiasto] jest szeroko i bogato rozwinięta, jednak liczba turystów przybywających tutaj każdego roku znacznie przekracza możliwości zakwaterowania.

Trójmiasto jest obszarem o niezwykłych walorach turystycznych i kulturalnych. Każdy może znaleźć tutaj miejsce dla siebie, a ilość oferowanych atrakcji naprawdę jest imponująca i zadowoli każdego, nawet najbardziej wymagającego turystę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>