Trasy rowerowe – Biały Dunajec

Od pewnego czasu, da się zaobserwować coraz większą skłonność naszych rodaków, do aktywnego spędzania czasu. Coraz chętniej też Polacy na urlop wybierają miejsca, gdzie ta aktywność może przybierać różne formy. Ogromny powodzeniem cieszą się wycieczki rowerowe o różnych stopniach trudności i to zarówno w terenie nizinnym, jak i górskim. Doskonałym miejscem na urlop (noclegi Biały Dunajec – http://meteor-turystyka.pl), dla wszystkich miłośników dwóch kółek jest Biały Dunajec, wieś położona na Podhalu, około 10 km od Zakopanego.

Do najciekawszych szlaków rowerowych, jakimi można wyruszyć, decydując się na wyjazd do Białego Dunajca należą:

– szlak – pętla – zaczynający się i kończący w Białym Dunajcu, a biegnący przez Gliczarów Dolny i Gliczarów Górny. Najwygodniej jest rozpocząć wycieczkę przy Urzędzie Gminy Biały Dunajec. Następnie ulicą Jana Pawła II, kierując się na Gliczarów Dolny. Po drodze czeka nas przejazd przez most nad potokiem Biały Dunajec oraz dość stromy podjazd. Ale gdy go pokonamy, to na wysokości około 980 m n.p.m. czeka na nas wspaniała nagroda, w postaci niezapomnianego widoku na Tatry, Babią Górę oraz Gorce. Gdy już odpoczniemy podziwiając widoki, należy udać się w kierunku Białego Dunajca, a dobra informacja jest taka, że tym razem droga cały czas biegnie w dół. Cała trasa ma długość około 15 km i biegnie drogą asfaltową.

– szlak z Białego Dunajca do Stołowych – trasa również rozpoczyna się przy Urzędzie Gminy, stąd od razu kierujemy się na Gliczarów Górny i stąd do części Białego Dunajca, zwanej Stołowe. Stamtąd wracamy do Białego Dunajca drogą biegnąc przy potoku Świdrowym. Trasa ta polecana jest zaprawionym cyklistom, gdyż mimo iż nie bardzo długo (około 25 km), jest trasą trudną, a różnica wzniesień sięga 300 m. Szlak biegnie drogą asfaltową i drogą polną.

– kolejna trudna trasa, o podobnej różnicy wzniesień, to trasa z Białego Dunajca do Bukowiny Tatrzańskiej. Jej długość to około 20 km. Prowadzi ona przez Gliczarów Dolny, Gliczarów Górny aż do bukowiny Tatrzańskiej. Powrót do Białego Dunajca następuje przez Gliczarów Dolny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>