Podróż z Paryża do Krakowa

Z Paryża do Krakowa można dostać się na wiele różnych sposobów:

  • Można przepłynąć morzem rozpoczynając taką podróż w porcie np. w Marsylii, a kończąc w Gdańsku, skąd pociągiem lub autobusem można dostać się do Krakowa. Inną możliwością jest także wynajęcie samochodu i wykorzystanie faktu, że Gdańsk i Kraków leżą po przeciwnej stronie Polski, przejechać nasz kraj samochodem zwiedzając po drodze ciekawe miejsca naszego kraju. Warto zahaczyć o Malbork, odwiedzić Toruń, zajrzeć do Warszawy, Wrocławia czy Poznania – w zależności od wybranej trasy przejazdu. Podróż samochodem może trwać krótko, jeśli ma to był wyłącznie przejazd, ale może to być także wycieczka pokazująca uroki kraju nas Wisłą.
  • Można przyjechać do Polski samochodem lub autokarem – taka podróż będzie trwała długo bowiem do przejechania jest prawie cała Europa. Trzeba także pamiętać, że o ile drogi we Francji czy Niemczech pozwolą na szybkie poruszanie się, o tyle w Polsce może być to mniej wygodne. Wybierając samochód mamy możliwość zatrzymać się w każdym punkcie, który nas zainteresuje, w autokarze jesteśmy uzależnienie od kierowcy oraz organizatora podroży lub wycieczki – jeśli ma to być objazdowa wycieczka autokarowa, uwzględniająca np. Pragę, Kraków i Lwów.
  • Do Krakowa można także przylecieć. Tutaj też można zrobić to na kilka sposobów, w zależności od wybranej linii lotniczej. Niektórzy przewoźnicy latają bezpośrednio do Krakowa, inni oferują loty do Katowic. Wówczas najczęściej istnieje możliwość wykupienia transferu z lotniska. Jeśli zapraszamy gości z Paryża lub sami planujemy podróż w tę i z powrotem warto rozważy zaparkowanie naszego samochodu tutaj – parking Atmosfera przy lotnisku w Pyrzowicach, a następnie udanie się na lotnisko lub odebrania samochodu po przyjeździe.
  • Ostatnią możliwością jest przejechanie tej trasy pociągiem. Jest to także podróż, która zapewne zajmie pewien czas, ale z pewnością daje możliwość poznania w podróży wielu interesujących ludzi. Jest to z pewnością rozwiązanie, które zadowoli osoby, dla których podróż to nie tylko miejsca, ale także ludzie.