Piknik Country w Mrągowie

Z Trójmiasta (>znajdź info Trójmiasto) przenosimy się do miejscowości,w której corocznie jest organizowana impreza, na której i Was w tym roku nie może zabraknąć. O tym wydarzeniu słyszał na pewno każdy Polak. Piknik Country (>znajdź info Piknik) to ogromna impreza transmitowana w telewizji, trwa kilka dni i jest to zarówno wieczór z muzyką jak i o wiele więcej ciekawych wydarzeń. Ostatniego dnia, kiedy odbywa się „Mazurska Noc Kabaretowa”, przyjeżdżają najlepsze polskie grupy ze swoimi najnowszymi oraz najlepszymi skeczami. Ten koncert jest bardzo często puszczany w telewizji przez cały rok, ponieważ jest to jeden z najlepszych festiwali kabaretowych na najwyższym poziomie.

Mrągowo z pikniku jest znane nie tylko w Polsce, spotkamy tu turystów z całej Europy, którzy już od ponad 25 lat przyjeżdżają właśnie do tej mazurskiej miejscowości oglądać największe gwiazdy muzyki. Corocznie festiwal ten przyciąga dziesiątki tysięcy turystów. Przygotowanie jest wręcz idealne. Przyjeżdżając tu, poczujemy się wręcz jak w innym świecie. Spotka tu nas inna rzeczywistość – ogromna ilość atrakcji typowych dla dzikiego zachodu, życzliwość ludzi, kowbojskie przebrania, liczne grupy motocyklistów na swoich najpiękniejszych maszynach oraz wiele typowo amerykańskich samochodów jeżdżących po ulicach Mrągowa.

To wszystko sprawia, że Piknik Country to nie tylko festiwal, który możemy również zobaczyć w telewizji, ale przede wszystkim jest to ogromne wydarzenie, które trzeba poczuć samemu, aby je zrozumieć. Oprócz wieczornych koncertów jest jeszcze cała masa pobocznych atrakcji, jak wybory Miss Country, maraton pływacki, prezentacja strojów kowbojskich (wybór najlepszego), zawody siłaczy i wiele innych.
 

Dlaczego akurat Mrągowo zostało wybrane na miasto gospodarza tak ogromnego wydarzenia? Przede wszystkim jest to miasto z klimatem, ale także ze znakomicie rozwiniętą infrastrukturą turystyczną, w szczególności na wysokim poziomie są tutaj pokoje (>znajdź Noclegi Mrągowo). To zarówno bardzo luksusowe hotele jak i tańsze pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe i kwatery w miejscach prywatnych, miejsc noclegowych jest tu naprawdę dużo, jednak trzeba pamiętać, że event przyjeżdżają tu czasami dziesiątki tysięcy osób, więc jeśli chcemy się wybrać akurat na ten piknik to rezerwacja z miesięcznym wyprzedzeniem to minimum, jakie powinniśmy zachować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>