O mnie

Cześć jestem Kasia, a to mój blog turystyczny!

Pewnie chcielibyście się czegoś o mnie dowiedzieć. Na co dzień studiuję zarządzanie kulturą w jednym z większych miast w Polsce, stawiam pierwsze kroki w zawodzie – póki co jest to wolontariat, pracuję w bardzo klimatycznym antykwariacie i jakby tego było mało – tańczę salsę. Jednak moją największą pasją są podróże! Ciężko znaleźć mi na nie czas i pieniądze, bo póki co jestem studentem i staram się zdobyć jak największe doświadczenie. Udaje mi się jednak kilka razy w roku gdzieś wyskoczyć i daje mi to siłę na wszystkie wyzwania!

Chciałabym kiedyś mieć dobrze płatną pracę. Oczywiście nie po to, żeby wystawić sobie willę za miastem i szpanować najnowszymi modelami samochodów! Mała kawalerka, stare, odremontowane auto i pieniądze na książki, bilety do teatru i kina to wszystko, czego potrzebuję. Całą resztę pieniędzy zamierzam przeznaczać na podróżowanie. A plany mam naprawdę duże!

Moim największym marzeniem jest przejechanie całych Stanów Zjednoczonych samochodem lub kamperem razem ze swoim chłopakiem, od Nowego Jorku aż do Los Angeles i z powrotem! Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie Stany mają dziwny i zarazem niepowtarzalny klimat, taką paradoksalnie cudowną atmosferę, której na przykład brakuje mi w Polsce. Taki co najmniej miesięczny wyjazd to moje największe marzenie!

Gdzie jeszcze chciałabym pojechać? Od zawsze ciągnęło mnie na Kubę… Stare samochody, których nie zobaczysz już nigdzie indziej, salsa, kubańskie rytmy i cygara. Chciałabym móc zgubić się na kilka dni w Hawanie!

No i zawsze marzyłam o tym, żeby spędzić noc na Saharze pod gołym niebem (wiecie, jak dobrze musi być widać wszystkie gwiazdy?!), przejechać całą trasę z Pekinu do Moskwy koleją transsyberyjską (rozumiecie – prawie 6 dni w pociągu z takimi widokami?!) czy spędzić kilka tygodni na Alasce (nie w zupełnej głuszy, jak bohater filmu „Wszystko za życie”, ale w podobnych klimatach).

Póki co jednak muszę zadowolić się europejskimi miastami i planowaniem podróży marzeń – i właśnie o tym wszystkim będzie mój blog. Zapraszam do czytania, komentowania i dzielenia ze mną swoich planów czy pomysłów!