Nowy Targ – dobry na nudę

Odwiedzając Podhale [szukaj informacji tutaj: encyklopedia.pwn.pl/haslo/Podhale;3958792.html] mamy do wyboru wiele miejscowości, w których moglibyśmy się potencjalnie zatrzymać i odbyć nocleg – Nowy Targ jest jedną z nich [szukaj noclegu tutaj: ]. Miasto to jest największym na Podhalu, chociaż nie jest zaliczane do dużych w odniesieniu do innych w Polsce. Niemniej jednak, to całkiem niezła baza noclegowa i nie tylko.

Nowy Targ podobnie jak inne miejscowości tych rozmiarów, jest przez turystów często pomijane na trasie swych podróży. Większość z nich woli wybierać pomiędzy dużymi miastami lub ośrodkami turystycznymi, w których jest moc atrakcji, a małymi miejscowościami w których można się wyciszyć. Miejscowości, takie jak Nowy Targ są niejako miksem tych dwóch wcześniejszych opcji. Możemy tu oczywiście przenocować, ale można oprócz tego wybrać się do Gorczańskiego Parku Narodowego lub Rezerwatu Ścisłego Bór nad Czerwonem. W zanadrzu miasto to ma również ciekawe zabytki oraz wydarzenia sportowe.
Będąc na miejscu nie można powstrzymać się od odwiedzenia szlaków górskich w Tatrach. Po drodze do stolicy Tatr koniecznie musicie zatrzymać się w Białym Dunajcu [szukaj informacji tutaj: disegno-studio.com.pl/trasy-rowerowe-bialy-dunajec-746/]. Wszyscy miłośnicy dwóch kółek będą zachwyceni, ponieważ właśnie stąd rozpoczynają się wspaniale szlaki rowerowe o zróżnicowanej trudności. Wycieczka rowerowa, to wspaniały sposób na poznawania okolicy i podziwianie wspaniałych widoków.

Gorczański Park Narodowy może poszczycić się wieloma niespotykanymi gdzie indziej lub spotykanymi rzadko okazami zwierząt. W parku tym napotkać można duże ssaki, takie jak jelenie, niedźwiedzie brunatne, wilki szare, rysie euroazjatyckie sarny lub dziki. Bogaty jest również zestaw występującego tam ptactwa. Do najbardziej okazałych ptaków należą orzeł przedni oraz puszczyk uralski. Podziwiać dane nam tam również będzie wspaniałe widoki, takie jak na przykład łąki krokusowe, które są dosłownie całe zasłane dywanem tych pięknych i w naturze rzadkich kwiatów.

Rezerwat ścisły Bór nad Czerwonem jest z kolei doskonałą okazją do zobaczenia, jak wygląda krajobraz torfowisk wysokich. Ich wygląd oraz występująca tam fauna i flora są klasycznym przykładem tego typu nisz biologicznych. Jeśli chodzi o wydarzenia sportowe, to jednym z najbardziej widowiskowych (a prezentowanym na najwyższym poziomie) jest hokej na lodzie. Dzięki temu, że drużyna hokejowa z Nowego Targu (Podhale Nowy Targ) od lat walczy o najwyższe laury w polskiej lidze hokeja na lodzie, to jeśli się na te zawody wybierzemy, będziemy mieli widowisko pierwszej klasy.
Nowy Targ chociaż jest niewielkim miastem, to zapewni nam bardzo urozmaicony wachlarz rozrywek.

3 przemyślenia nt. „Nowy Targ – dobry na nudę

  1. A moim zdaniem mniejsze miejscowości też zasługują na uwagę i autorzy bloga właśnie to pokazują

  2. Zgadzam się @Gabryśka, o większych miejscowościach już wszędzie pisano, o tych małych tez należy mówic 😉 i zwiedzać je…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>