Lokale do wynajęcia w Krakowie

Pozamykane lokale, puste restauracje, zasłonięte witryny to widok, do którego Krakowianie są przyzwyczajeni. Pandemiczna rzeczywistość nie sprzyjała rozwojowi biznesów ani tym bardziej rynkowi pracy. Na szczęście, wraz ze znoszeniem obostrzeń, coraz większa ilość drzwi znów staje otworem, zarówno dla klientów jak i pracodawców czy pracowników.

Wzrost ten widać szczególnie w sektorze nieruchomości. Oferta lokali do wynajęcia znacznie się poszerzyła, a ceny wynajmu spadły, więc każdy, nawet najbardziej wybredny najemca, niezależnie czy marzy o powrocie do normalności czy rozpoczyna swoją przygodę z postpandemicznym biznesem, znajdzie coś dla siebie. 

Powrót do normalności?

Sytuacja covidowa wpłynęła negatywnie na rynek nieruchomości głównie ze względu na związany z nią kryzys gospodarczy. Choć lockdown nie obejmował branży deweloperskiej to nie ominął jej bez konsekwencji. Nie dość, że z wiadomych względów popyt na lokale do wynajęcia znacznie zmalał, to potencjalni chętni, jeśli takowi się znaleźli, musieli stawić czoła znacznym utrudnieniom. Zaostrzone procedury kredytowe czy zmiana trybu pracy urzędów i notariuszy nie zachęcały do inwestowania w nieruchomości.

Obecna sytuacja na rynku 

Jednak najcięższy okres już minął. Stabilizacja sytuacji pandemicznej oznacza stopniowe znoszenie obostrzeń, co można już zaobserwować w życiu codziennym. Powrót do wcześniej wspomnianej, jakże upragnionej, codzienności niesie ze sobą dobre perspektywy dla branży nieruchomości. 

Powrót studentów na uczelnie, ponowne otwarcie wielu gałęzi gospodarki, w tym ruchu turystycznego, doprowadzi do zakończenia stagnacji w deweloperce. Wynajem i sprzedaż zarówno mieszkań jak i lokali znacznie wzrośnie.

Skutki 

Warto zaznaczyć, że kryzys nie pozostawił po sobie wyłącznie negatywów. Można zaobserwować zmianę preferencji mieszkaniowych potencjalnych najemców. 

Nowe trendy konsumenckie opierają się przede wszystkim na większej przestrzeni wynajmowanych lokali. Polacy zaczęli zdawać sobie sprawę, że mieszkanie nie może być “przechodnie”, a musi być dostosowane do dłuższego przebywania. Brana pod uwagę będzie również wygoda, gdyż przestrzeń, czy to mieszkalna czy biurowa, będzie musiała spełniać rolę stanowiska do pracy zdalnej. 

Przykładowo, lokale do wynajęcia czy też sprzedaży zaopatrzone w balkon będą szczególnie rozchwytywane właśnie z powyższych powodów. 

Nasza oferta 

dla szukających mieszkania…

Lokale oferowane przez Herbewo spełniają wszystkie, wyżej wymienione warunki. Mamy w ofercie przestronne, w pełni wyposażone mieszkania i apartamenty usytuowane w centrum Krakowa (ul.Kremerowska oraz ul.Basztowa) znajdujące się w pobliżu węzłów komunikacyjnych. 

Obiekty są w pełni umeblowane. Przeważa w nich nowoczesny minimalizm, który stanowi doskonałą bazę do stworzenia wnętrza optymalnego do własnych potrzeb. 

Niezależnie, czy szukają Państwo mieszkania dla jednej osoby czy całej rodziny – nasze wnętrza dostosują się do każdego.

…lub biura

Zróżnicowany standard oferowanych przez nas powierzchni biurowych pozwala na dostosowanie wybranego lokalu do charakteru działalności.

Biurowce Regent Office stanowiące wizualne przedłużenie Parku Kleparskiego tworzą niepowtarzalny klimat harmonii z naturą. Za to nowoczesne Centrum Biurowe Herbewo posiadające swoje budynki przy ulicach Lubelskiej, Prądnickiej oraz Słowackiego podkreśli innowacyjny charakter każdej działalności.

Wynajmowane powierzchnie biurowe posiadają parkingi podziemne jak i naziemne, klimatyzację oraz szereg innych udogodnień, które zwiększają standard oraz wygodę. Ponadto na życzenie klienta dokonujemy adaptacji lokali oraz zajmujemy się bieżącym serwisem.