Karpacz – miasteczko, które zaskakuje za każdym razem

Dolny Śląsk obfituje w tajemnicze miejscowości, przepełnione zabytkami i legendami. Jednym z takich miejsc jest Karpacz, miasteczko położone u podnóża Śnieżki, które każdego roku przyciąga tysiące turystów. Powodów tego faktu jest wiele, a chcąc się z nimi zapoznać, powinniśmy w pierwszej kolejności zadbać o kwaterę.
Baza noclegowa [tutaj: wolne noclegi Karpacz] pozwala na dostosowanie pokoju do naszych potrzeb, a przy tym proponowane ceny nie są wygórowane. Karpacz to ciekawa oferta ośrodków wypoczynkowych, z których większość skupiona jest wzdłuż przepływającej tędy Łomnicy. Zapewnia to piękne widoki z okna. Podczas podziwiania zachodów i wschodów słońca możemy cieszyć się krajobrazem zdeterminowanym przez górskie zalesienia. Szlaki turystyczne ukryte wśród nich zaprowadzą nas w tak piękne miejsca jak wodospad, naturalna studnia czy Zapora na Łomnicy. Rzeka to okazja do spróbowania swoich sił w spływach kajakowych. Dla szukających mocniejszych wrażeń polecane są loty paralotnią, dzięki łagodnym stokom, które zimą przyciągają amatorów białego szaleństwa.

Narciarstwo jest tu motywem przewodnim, świadczą o tym nie tylko wyciągi i stoki, ale także skocznia narciarska i trasy do narciarstwa biegowego. Nie zabraknie nam okazji do sportu, to pewne, a dodatkowo możemy zwiedzić kilka ciekawych miejsc. W tym celu świetnie posłuży nam Karpacz Ekspres. Oryginalna kolejka zabierze nas do świątyni Wang, najbardziej znanej atrakcji turystycznej w regionie, która swoje początki miała w norweskim miasteczku na przełomie wieku XII i XIII. Jest tu również prawdziwy park bajek, w którym zarówno dzieci, jak i dorosłych czekają wyśmienita zabawa i pamiętliwe eksponaty. Nie zapominajmy, że znajduje się tu również kilka wyjątkowych budowli, takich jak Zamek Książ, iście bajeczna budowla, która wewnątrz robi jeszcze większe wrażenie, Kaplica Św. Anny czy Dom Morgernsterna. Wszystko to powoduje, że Karpacz to niezwykłe miasteczko w górach, prawdziwa przygoda, która czeka na odkrycie. Niezapomniana okazja do zabawy i zdobycia wiedzy, sportu i zbliżenia do natury. Wszystko to w jednym wyjątkowym Karpaczu.

Wyjazd w te okolice to prawdziwa przyjemność, której nie powinniśmy sobie odmawiać. Pewne jest, że po jednym pobycie z pewnością tu wrócimy i Karpacz wciąż będzie w stanie nas zaskakiwać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>