Czy narożnik z funkcją spania może zastąpić łóżko w hotelu?

Nie każdy może sobie pozwolić na osobne pomieszczenie dla gości, specjalnie wydzielony pokój dla dziecka i wszechstronny salon z osobną kuchnią. W przypadku mieszkań w bloku możliwości są mocno ograniczone, dlatego też warto w takich sytuacji stawiać na funkcjonalne meble, które będą spełniały niejedną funkcję. Wiadomo, że zestaw eleganckiej sofy z dwoma fotelami będzie niezastąpiony pod względem wygody, jednak to narożnik z funkcją spania pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca, nie ograniczając przy tym ilości miejsca. W niektórych przypadkach może nawet zastąpić łóżko, co docenią właściciele kawalerek, gdzie salon i sypialnia to jedno pomieszczenie. Czy rozkładane narożniki mogą jednak zastąpić łóżko na dłuższą metę? O tym w dzisiejszym artykule. 

Mały narożnik z funkcją spania do salonu

Najpopularniejszym zastosowaniem narożników z funkcją spania jest użycie ich jako mebla wypoczynkowego do małego salonu. W ten sposób zyskujemy więcej przestrzeni niż w przypadku zestawu sofy z fotelami, a także sporo miejsca do siedzenia, co na pewno docenią nasi goście. Dodatkowo, jeśli przyjdzie im nocować w naszym mieszkaniu, to miejsce zgromadzeń w krótką chwilę może się przerodzić w noclegownię dla nawet 3 osób! Wszystko to z zachowaniem wygody, która pozwoli przespać komfortowo niejedną noc. Rozkładane narożniki z funkcją spania mają jednak swoje wady. Przez swoją zwiększoną funkcjonalność nie są tak wygodne do siedzenia, jak kanapy i tak wygodne do spania, jak łóżko z dobrym materacem. Na jednorazowy nocleg mały narożnik z funkcją spania będzie więc okej, ale w innym przypadku należy zwrócić szczególną uwagę na przystosowanie do spania codziennego. 

Narożnik rozkładany do małego pokoju

O ile narożnik w sypialni nie będzie miał większego sensu, tak może stanowić ciekawe rozwiązanie jako wyposażenie pokoju dziecka w wieku młodzieńczym. Możliwość ciekawego zaaranżowania rozkładanego narożnika pozwoli na nadanie pomieszczeniu bardziej dziennego charakteru i stworzy miejsce do relaksu w ciągu dnia. Okazuje się bowiem, że siedzenie na typowym łóżku z materacem do spania szczególne w więcej osób jest mało wygodne, więc mały narożnik z funkcją spania może się w tym sprawdzić idealnie. Jeśli jednak myślimy o nim w funkcji łóżka do spania, to należy zwrócić uwagę na tę kwestię przy zakupie. Taki rozkładany narożnik będzie z całą pewnością droższy, jednak zapewni niezbędny komfort przy dłuższym korzystaniu w funkcji łóżka. 

Narożnik z funkcją spania – jaki wybrać?

Jeśli myślimy o funkcji spania jako o ewentualnej opcji dla gości, to nie musimy się zbyt dużo zastanawiać. Wystarczy nam pierwszy lepszy rozkładany narożnik, który po prostu umożliwi przenocowanie. Jeśli jednak z jakichś względów rozważamy użycie narożnik jako łóżka do spania codziennego, to powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na aspekt wygody po rozłożeniu. Niewygodny sen może odbić się nie tylko na naszym samopoczuciu, ale i zdrowiu!

Rozkładany narożnik czy łóżko – co wybrać?

Jeśli tylko możemy sobie pozwolić na komfort w postaci łóżka, to zawsze będzie on lepszym wyborem od uniwersalnego narożnika z funkcją spania. Szczególnie jeśli zainwestujemy w dobry materac i odpowiedni stelaż. To pozwoli nam uzyskać nieporównywalną wygodę snu, co docenimy w dłuższym okresie użytkowania. Jeśli jednak konieczny jest zakup rozkładanego narożnika, bo na przykład mieszkamy w kawalerce, to zadbajmy o to, by był on jak najwygodniejszy pod względem funkcji spania.